Akademia dziecięcego rozwoju Edukacja Jakie książki wybrać dla dziecka?

Jakie książki wybrać dla dziecka?Każdy wiek jest dobry do tego, aby sięgnąć po książkę. Nawet jeśli dziecko nie potrafi jeszcze czytać, to może robić to za niego rodzic. Niepozorne czytanie wspiera rozwój mózgu, rozbudza ciekawość świata, buduje więź emocjonalną. Lista zalet jest bardzo długa. Istotne będzie to, aby dobrać książkę do wieku dziecka, jego indywidualnych możliwości. W przypadku małych dzieci świetnie sprawdzają się książki Kicia Kocia https://tantis.pl/serie/kicia-kocia-2729. Powstała cała seria, która bawi i uczy. Można liczyć na piękne obrazki i wartościowe treści.

Warto czytać dzieciom, ale co?

Bez wątpienia warto czytać swoim dzieciom, bo w ten sposób można zacieśniać rodzinne więzi. Jest to też sposób na zaspokojenie potrzeb emocjonalnych maluszka. Czytanie wspomaga rozwój umysłowy dziecka, uczy go logicznego myślenia, Sprawia mnóstwo radości. Można dzięki temu przygotować dziecko do samodzielnego czytania w przyszłości. Jeśli będzie otoczone książkami od najmłodszych lat, to z chęcią zacznie po nie sięgać w kolejnych etapach swojego życia. W książeczkach przeznaczonych dla dzieci znajdują się treści, na podstawie których są one w stanie odróżnić dobro od zła. Jest to też sposób na rozwijanie wrażliwości moralnej. W książeczkach dziecięcych nie brakuje również sporej dawki humoru. Dziecko może znaleźć wiele rozwiązań na problemy dnia codziennego.

Na korzyść czytania przemawia również zapobieganie wystąpieniu działań aspołecznych. W księgarniach można kupić rozmaite książki dla młodych czytelników. Wspaniale sprawdzają się czytanki, w których głównymi bohaterami są zwierzęta mające ludzkie cechy. Polecić można całą serię książek Kicia Kocia. Przedstawia ona przygody kilkuletniej kotki, która mierzy się z rozmaitymi wyzwaniami napotkanymi każdego dnia. Książki są skierowane do szerokiego grona odbiorców. Będą odpowiednie zarówno dla parę letniego dziecka, jak i kilkulatka. Książki Kicia Kocia mają kolorowe ilustracje, zróżnicowaną tematykę, kartonowe stronice i zaokrąglone rogi. Sprawdza się idealnie w przypadku małych dzieci.