Akademia dziecięcego rozwoju Edukacja Czy kostka Rubika 3×3 to dobry prezent dla dziecka?

Czy kostka Rubika 3×3 to dobry prezent dla dziecka?


kostka rubika

Klasyczna kostka Rubika 3×3 to gadżet, który znają chyba wszyscy. I choć nie każdy mógł ją ułożyć, to zabawa z nią była z pewnością wciągająca. Dziś wiele osób zastanawia się, czy taki „staroświecki” prezent faktycznie nadaje się np. dla dziecka. Czas przekonać się, że może być on idealnym upominkiem dla malucha.

Nauka kreatywności

Nie ulega wątpliwości, że kostka Rubika o wymiarach 3×3 uczy kreatywności i logicznego myślenia. Co więcej, przedmiot ten jest na tyle prosty, że jego obsługa sama w sobie nie powinna wiązać się z jakimikolwiek problemami. Wręcz przeciwnie – kostka ta „wciąga” równie dobrze, co dopracowany smartfon. Co więcej, w przeciwieństwie do niego, nie wpływa ona negatywnie na sposób postrzegania świata przez dziecko. Jest to więc idealny sposób na zajęcie dziecka.

Prosta konstrukcja

kostka rubika

Typowa kostka Rubika o rozmiarach 3×3 https://www.kostkirubika.pl/pl/c/Kostki-3×3/37 to model o bardzo przyjaznej dla dziecka strukturze. Nie posiada ona skomplikowanych płaszczyzn (tak jak ma to miejsce np. w ostrosłupach), a przewidzenie kolejnych ruchów jest tu stosunkowo proste. Na uwagę zasługuje również dość niezawodny mechanizm kostki, który – mówiąc kolokwialnie – jest nie do zdarcia. Oznacza to, że zepsucie kostki Rubika jest bardzo trudne, pomijając oczywiście przypadki, gdy dziecko rzuca nią o podłogę lub ścianę…

Podsumowując, kostka Rubika w rozmiarze 3×3, to ciekawy sposób na zorganizowanie czasu dziecka. Dzięki niej, można – w miarę małym kosztem — nauczyć malucha kreatywnego myślenia.