Akademia dziecięcego rozwoju Akcesoria dla niemowląt Otulacz bambusowy dla dziecka – warto go mieć!

Otulacz bambusowy dla dziecka – warto go mieć!Otulacz bambusowy to przedmiot, który powinien się znaleźć w każdej wyprawce dla niemowlaka. Jego praktyczne zastosowanie sprawia, że coraz częściej wybierają go rodzice. Co ciekawe, otulacze sprawdzą się nie tylko w przypadku noworodków. Zobacz, czym one są i jak wiele mają zalet.

Czym jest otulacz bambusowy?

W gruncie rzeczy otulacz bambusowy to duża pieluszka, najczęściej w rozmiarach 120×120 cm. Oczywiście można znaleźć inne wielkości. Tak czy inaczej otulacze, o których wspominamy, wykonane są z tkaniny bambusowej, która świetnie wygląda i wyróżnia się gładkością oraz ścisłym splotem włókien.

Otulacz z tkaniny bambusowej – jak go wykorzystać?

Bezpieczne owinięcie noworodka

Otulacz to bardzo przydatny przedmiot o naprawdę wielu zastosowaniach. Po pierwsze, pozwala ciasno owinąć maluszka i – podobnie jak rożek niemowlęcy – zapewnić mu bezpieczne warunki, które znał z brzuszka mamy. Ponieważ otulacze bambusowe świetnie koją i wyciszają reakcje na różne bodźcie, lekarze zachęcają je szczególnie dla dzieci, które często bywają rozdrażnione. Spowicie noworodka otulaczem i ułożenie go w ten sposób do snu, pomoże mu poczuć się komfortowo.

Przewiewne prześcieradełko

Jednak otulacz bambusowy to coś więcej niż propozycja dla noworodków. Gdy maluch rośnie, można go wykorzystać na wiele innych sposobów. To sprawia, że produkt jest niezwykle uniwersalny. Starsze dzieci potrzebują większej swobody w czasie snu. Otulacz może wtedy pełnić funkcję prześcieradła. Tkanina bambusowa jest naturalna i oddychająca. Dzięki temu zapobiega przegrzaniu się maluszka lub wystąpieniu na skórze tak zwanych potówek.

Ochrona przed słońcem w aucie i na spacerach

W upalne dni otulacz bambusowy doskonale sprawdzi się jako delikatny kocyk, który daje poczucie chłodu. Możesz wykorzystać go również w celu okrycia fotelika samochodowego lub wózka. Tkanina bambusowa doskonale chroni przed palącymi promieniami słonecznymi i pochłania groźne promieniowanie UV. Oczywiście rozciągając otulacz upewnij się, że Twoja kruszynka ma zapewniony swobodny dopływ powietrza.

Przytulanka do zasypiania

Jedną z wyjątkowych właściwości tkaniny bambusowej jest jej zdolność do pochłaniania zapachów. Kiedy maluszek, owinięty pieluszką wyczuje zapach swojej mamy, z pewnością szybko i zdrowo zaśnie. Z tego względu wielu rodziców wykorzystuje otulacze bambusowe dla swoich dzieci jako przytulanki do zasypiania. Wystarczy, że na jednym z rogów zawiążesz duży węzeł, a Twoja kruszynka z łatwością złapie i przytuli pieluszkę o znajomym zapachu!

Zalety otulaczy bambusowych w pigułce

  • Delikatność tkanin wykonanych z bambusa
  • Wysoka higroskopijność, czyli zdolność do wchłaniania wilgoci – nawet 60% lepsza niż w przypadku bawełny!
  • Termoregulacja – latem zapewnia przyjemny chłód, a zimą ociepla skórę maluszka
  • Właściwości antyalergiczne. Otulacz nie uczuli niemowlaka. Dodatkowo, tkanina bambusowa jest antybakteryjna i nie rozwijają się na niej niebezpieczne grzyby
  • Ochrona przed groźnym dla nas promieniowaniem UV, jeżeli na tkaninę naniesiono specjalną aperturę. Pamiętaj, że apertura jest spieralna, więc ochrona UV znika po około 50 cyklach prania.