Akademia dziecięcego rozwoju Akcesoria dla niemowląt Kiedy warto zakupić pieluszki jednorazowe?

Kiedy warto zakupić pieluszki jednorazowe?

pieluchy wielorazowe

Każdy rodzic na pierwszym miejscu stawia zdrowie swojego dziecka. Pieluchy wielorazowe mogłyby się wydawać pomysłem nieco archaicznym, jednak jest zupełnie inaczej. Z uwagi na to, że są to produkty ekologiczne oraz atestowane, sięga po nie coraz więcej osób. Pieluszki wielorazowe nie powodują bolesnych podrażnień, ani uczuleń. Nawet w upalny dzień skóra maluszka jest całkowicie bezpieczna.

Jaki materiał wybrać?

Wielorazowe pieluszki dla niemowlaka bobomio.pl/pieluchy/wielorazowe produkowane są z rozmaitych materiałów. Największym zainteresowaniem cieszy się mikrofibra. Jest to tworzywo bardzo chłonne, które doskonale zatrzymuje wilgoć. Nie trzeba więc obawiać się, że pieluszka będzie przeciekać. Warto jednak dodać, że mikrofibra sprawdza się najlepiej, jako wkład (w przypadku pieluch z tzw. kieszonką).
Pieluszki bambusowe są o wiele przyjemniejsze w dotyku, ale jednocześnie mniej chłonne. Trzeba podkreślić, że bambus ma właściwości antybakteryjne.
Najtańszym rozwiązaniem są pieluchy bambusowe. Ich jakość jest całkowicie wystarczająca dla maluszka, jednak ich dużym minusem jest powolne wysychanie.

Czy pranie jest uciążliwe?

Mogłoby się wydawać, że pranie pieluszek wielokrotnego użytku jest męczące. Na początku ciężko jest przekonać się do tego rozwiązania, szczególne gdy wcześniej stosowało się wyłącznie pieluchy jednorazowe. Po pewnym czasie można jednak wypracować sobie własny rytm, dzięki czemu nie będzie to męczące zajęcie, a raczej rutyna.