Akademia dziecięcego rozwoju Akcesoria dla niemowląt Co musi się znaleźć w wyprawce dla niemowlaka?

Co musi się znaleźć w wyprawce dla niemowlaka?


smoczek niemowle

Okres ciąży to piękny czas dla przyszłych rodziców. To również idealny moment na skomponowanie wyprawki dla maluszka. Co poza łóżeczkiem oraz wózkiem powinno się w niej znaleźć, by ułatwić rodzicom pierwsze tygodnie opieki nad pociechą?

Jak skompletować wyprawkę

Bardzo ważne jest, aby kupić sporą ilość ubranek dla dziecka, jednak w różnych rozmiarach, nie tylko tym najmniejszym, gdyż maluszek szybko rośnie. Istotny jest odpowiedni dobór tkanin, warto postawić przede wszystkim na te naturalne, jak na przykład bawełna, która nie podrażnia delikatnej skóry dziecka. Dobrze stawiać przede wszystkim na ubranka w jasnych kolorach, które nie zawierają barwników mogących uczulić maluszka. Przed narodzinami dziecka należy kupić również rożek, najlepiej usztywniany, gdyż dzięki temu rodzice będą czuć się pewniej nosząc maluszka. Ważnym elementem wyprawki są także smoczki.

Wybór smoczka dla dziecka

Wbrew pozorom wybór odpowiedniego smoczka nie jest łatwym zadaniem, gdyż oferta firm jest bardzo bogata. Warto zainteresować się smoczkami Lovi (sprawdź ofertę). To smoczki dynamiczne, czyli zachowujący się podobnie do brodawki sutkowej, kiedy jest ssany przez dziecko na zmianę rozciąga się i kurczy. Smoczki Lovi są wykonane z silikonu, zatem z pewnością nie uczulą maluszka. W sklepach dostępne są cumelki w różnych rozmiarach, zatem można dostosować ich wielkość do wieku dziecka. Smoczki Lovi należy regularnie wymieniać, najlepiej co 1-2 miesiące.