Akademia dziecięcego rozwoju Akcesoria dla niemowląt Parasolka idealna – jaki wózek wybrać?

Parasolka idealna – jaki wózek wybrać?


wózek spacerowy

Gdy dziecko zaczyna wyrastać z gondoli, warto pomyśleć o zakupie spacerówki. Parasolka wózek dla dzieci to bardzo dobre rozwiązanie zarówno dla dziecka, jak i dla rodziców.

Jaką spacerówkę wybrać?

Wybór spacerówki wcale nie jest taki prosty, jak może się wydawać. Wózek parasolka musi być przede wszystkim lekki, a po złożeniu powinien zajmować niewiele miejsca. Model należy dopasować do podłoża po jakim, planuje się poruszać. Bardzo ważną kwestią jest oczywiście siedzisko dla malucha – musi być odpowiednio głębokie i szerokie, należy zwrócić uwagę również na pasy, najlepiej, żeby było 5 punktowe, to gwarancja bezpieczeństwa.

Na co należy zwrócić uwagę?

Spacerówka parasolka musi być nie tylko lekka i praktyczna dla rodziców, musi zapewniać komfort dziecku, które będzie w niej zwiedzać świat. Spacerówka musi mieć odpowiednią budkę, która chroni przed deszczem i wiatrem, wygodne oparcie, które można rozłożyć na płasko, a także ławo rozbieralne obicie, które można szybko uprać.

Wybór wózka dla dziecka nie jest łatwy również z tego względu, że możliwości jest wiele i trudno przejrzeć wszystkie oferty producentów. Najlepiej sugerować się rankingami umieszczanymi w sieci albo informacjami na portalach poświęconych macierzyństwie. Tak czy inaczej, najważniejsze jest to, aby dziecku było wygodnie.