Akademia dziecięcego rozwoju Pokój dziecięcy Na co zwrócić uwagę wybierając pościel do wózka?

Na co zwrócić uwagę wybierając pościel do wózka?


dziecko wózek

Wybór pościeli do wózka dziecięcego nie jest tak naprawdę niczym prostym. Powinno się zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych kwestii przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie.

Materiał

Przede wszystkim warto wiedzieć o tym, że pościel do wózka powinna być wykonana z odpowiedniego materiału. Nie powinno się wybierać tych, które zostały stworzone ze sztucznych tworzyw. Ważne jest, aby pościel była wykonana z naturalnego materiału. Niestety ale dzieci są szczególnie podatne na wszelkiego rodzaju alergie i podrażniania. Dlatego też mogą źle zareagować na sztuczne tworzywa. Warto również przed zakupem przeczytać skład materiału.

Waga

Niezwykle ważne jest również to, aby do wózka pościel nie była zbyt ciężka. Wtedy niestety ale dziecku może być bardzo niewygodnie. Pod ciężką pościelą dziecku będzie trudno się poruszać. Stąd też powinna być ona wykonana nie tylko z lekkiego, ale również z bardzo miękkiego materiału. Wtedy dopiero dziecko będzie czuło się wystarczająco komfortowo. Często pod nieodpowiednią pościelą dzieci płaczą i rodzice nie mają pojęcia co jest tego powodem. Niestety ale coś do dla dorosłej osoby wydaje się odpowiednie może wcale nie był takie samo dla dziecka. Dlatego też warto zwrócić uwagę na to co się kupuje.