Jeździki dla dzieci


pojazd dziecięcy twistcar

Temat nauki chodzenia naszych szkrabów jest dosyć delikatny. Z jednej strony lekarze zapewniają nas, że dzieci powinny długo raczkować, a z drugiej że jeśli około 18 miesiąca nie zaczną samodzielnie chodzić, może to oznaczać problemy zdrowotne. Niby rodzice się nie denerwują, ale kiedy dzieci mają ok. 17 miesięcy i nauka idzie im słabo, zaczynają się niepokoić. Obrazem tego jest najczęściej zakup akcesoriów, jakie mają naszego malucha postawić na nogi.

Jeździki dla dzieci

Niegdyś najbardziej popularne były chodziki. Okazało się jednak, że dziecko w chodziku nadmiernie obciąża kręgosłup, przyjmuje złą postawę i ogólnie może to spowodować spore wady postawy. Obecnie jednym z najbardziej popularnych przyrządów są jeździki dla dzieci Mambrum.eu. Jeździków dla dzieci w sieci znajdziemy mnóstwo (modeli) ale warto wiedzieć jakie cechy powinien mieć dobry jeździk.

Cechami tymi jest :

– stabilność,
– koła dobrze trzymające się podłoża,
– dodatkowe elementy rozwijające zmysły (pokrętła, przyciski, światełka),
– odpowiednie atesty oraz certyfikaty,

Dla dzieci jeździki są elementem, który dostarczy mnóstwo zabawy. Dostarczy jej zarówno na etapie kiedy dziecko uczy się chodzić i doskonali tą umiejętność, jak i kiedy chodzi już doskonale.