Akademia dziecięcego rozwoju Zabawki Na co zwrócić uwagę podczas wyboru książeczki dla najmłodszych

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru książeczki dla najmłodszych

W bardzo wielu miejscach, takich jak na przykład sklepy z zabawkami dla najmłodszych, albo księgarnia online, można kupić stymulujące rozwój niemowlaka książeczki kontrastowe. Na co zwrócić uwagę podczas ich wyboru?

Książeczka harmonijka

dziecko książeczka

Zabawki z księgarni online skierowanej do najmłodszych zwykle zaprojektowane są tak, by najmłodsze dzieci mogły swobodnie ich używać. Warto kupić na przykład książeczki kontrastowe w formie harmonijki. Rodzice mogą rozłożyć taką harmonijkę i postawić ją na podłodze, co będzie przyciągało uwagę dziecka i mobilizowało go do pełzania, a później do raczkowania. Właśnie tak używa się książeczek harmonijek.

Książeczki kontrastowe z symbolami przedmiotów

Książeczki dla dzieci najmłodszych, czyli dla niemowlaków, w prosty i schematyczny sposób muszą pokazywać im świat. Dlatego właśnie w takich książeczkach przedmioty przedstawione są symbolicznie. Stosuje się natomiast mocne, nasycone oraz kontrastujące ze sobą barwy. Wielu rodziców sądzi, że to właśnie pastelowe kolory zabawek czy książeczek są najpiękniejsze dla dzieci. Niestety z punktu stymulowania percepcji wzrokowej, niezbyt dobrze spełniają one swoją rolę. Tutaj naprawdę najlepiej sprawdzają się książeczki w mocnych i nasyconych barwach, albo książeczki z obrazkami biało-czarnymi. I chociaż wielu rodziców może ta informacja zadziwić, to właśnie takie treści są najbardziej odpowiednie dla niemowlaków.