Akademia dziecięcego rozwoju Zabawki Czym są figurki funko pop?

Czym są figurki funko pop?Świat pop kultury zachwyca na każdym kroku. Nie tylko swoją oryginalnością, lecz także szybkością reakcji na zachodzące zmiany trendów. Jednym z ciekawych tego przykładów mogą być figurki funko pop. Czym jednak dokładnie one są i dlaczego są tak popularne?

Czym są figurki funko pop?

Figurka funko pop https://pixel-shop.pl/funko-pop to figurka przedstawiająca jednego z bohaterów filmu, serialu, książki, gry, czy też żyjącą realnie postać. Cechą szczególną takiej figurki jest charakterystycznie duża, zupełnie nieproporcjonalna głowa i nieco mangowy charakter wykonania.
Za co wszyscy kochają te figurki? Po pierwsze są one niezwykle ładnie, a przy tym oszczędnie wykonane, a po drugie przedstawiają dosłownie wszystkich znanych bohaterów. Nie tylko tych ze starych produkcji, lecz również z tych najnowszych. Już nawet kilka tygodni po premierze danego filmu lub gry, można bowiem kupić jego wersje w formie figurki funko pop.

Kolekcjonowanie figurek funko pop

Z tego powodu bardzo popularną pasją stało się kolekcjonowanie tego typu figurek. Są one przepiękną ozdobą każdego pasjonata nowoczesnej popkultury, lecz także jest miłym i ładnym dodatkiem wykończeniowym dane wnętrze. Możliwości kolekcjonowania sprzyja także stosunkowo niska cena takiej figurki, oczywiście jak na standardy gadżetów dla osób popularnie nazywanych geekami.
Jak zatem widać, figurka funko pop jest czymś, co chętnie może kupić dosłownie każdy. Nie tylko dla siebie, lecz również na prezent dla kogoś innego.