Akademia dziecięcego rozwoju Zabawki Klocki LEGO – zabawa, która uczy

Klocki LEGO – zabawa, która uczy

0 Comment


Kolejne pokolenia dzieci na całym świecie wariują na punkcie małych klocków duńskiego pochodzenia. Mowa oczywiście o klockach LEGO, które już od dobrych wielu lat biją rekordy popularności. Pomimo tego, że ceny poszczególnych zestawów wcale nie należą do najniższych, ich popularność wcale nie maleje.

Klocki LEGO dla każdego

Firma z roku na rok wypuszcza na rynek coraz to nowsze serie swoich produktów, nierzadko inspirowane najpopularniejszymi zjawiskami popkultury. I tak też dzieciaki mogą bawić się klockami opartymi na swoich ulubionych kinowych produkcjach czy grach komputerowych.

LEGO klocki dla dzieci to doskonały pretekst do spędzania czasu w rodzinnym gronie. Złożenie dużego zestawu zajmuje nawet kilka godzin – i jest to cudownie spędzony czas.

Warto wspomnieć o tym, że układanie skomplikowanych budowli z małych elementów wymaga nie lada zdolności manualnych i wyobraźni przestrzennej. Dlatego też budowanie z klocków LEGO rozwija kreatywność i wyobraźnię.

Zakupionego zestawu wcale nie trzeba zresztą układać zgodnie z instrukcją – można z niego stworzyć własne, fantastyczne projekty. Dodatkowym atutem jest fakt, że klocki z poszczególnych zestawów można ze sobą łączyć, powiększając swoją kolekcję.