Akademia dziecięcego rozwoju Ubranka i akcesoria Spodnie softshell – jakie elementy garderoby malucha są niezbędne w sezonie jesienno-zimowym?

Spodnie softshell – jakie elementy garderoby malucha są niezbędne w sezonie jesienno-zimowym?


zabawa na podwórku jesienią

Stosowne ubranie dziecka podczas chłodniejszych miesięcy stanowi dla wielu rodziców nie lada wyzwanie. Aktywne i ruchliwe dzieci mogą łatwo zostać narażone na przegrzanie, które, defacto, jest równie szkodliwe dla zdrowia dziecka jak wychłodzenie młodego organizmu. Jakie części garderoby przydadzą się maluchom podczas sezonu jesienno-zimowego?

Komfort ruchu i ochrona przed czynnikami zewnętrznymi – spodnie softshell dla dzieci

Dziecięce spodnie typu softshell (zobacz tutaj) to rodzaj spodni, w których maluch będzie czuł się wygodnie i komfortowo. Są to spodnie uszyte z tkanin zapewniających dziecku ochronę przed wiatrem, wilgocią i chłodem, które jednocześnie zapewniają skórze możliwość oddychania. Dzięki swoim właściwościom są niezbędne podczas chłodniejszych dni, kiedy malec nie zamierza rezygnować z szaleństw na podwórku. Dodatkowo, spodnie softshell dziecięce posiadają krój, który nie będzie krępował ruchów malucha oraz zabezpieczy spodnie przed zsuwaniem się z plecków dziecka.

Średniej grubości czapka

Gdy temperatury zaczynają spadać poniżej 10 stopni Celsjusza należy pamiętać o założeniu dziecku czapki. Ważne by nie była ona zbyt gruba i nie spowodowała przepocenia głowy dziecka. Idealnie w tej roli sprawdzi się czapka z grubszej bawełny. Na niższe temperatury przyda się jednakże coś z materiałów o silniejszych właściwościach termoizolacyjnych, jak na przykład wełna. Należy pamiętać, że starsze dzieci mogą nie potrzebować nakrycia głowy do momentu kiedy temperatura zacznie spadać poniżej 3 stopni Celsjusza. Na konieczność ochrony głowy dziecka może także wpłynąć silny wiatr.

Ciepła i wygodna bluza lub kurtka

Kolejnym elementem garderoby dziecięcej, który warto mieć pod ręką u progu jesieni, są ciepłe bluzy i kurtki. Średnio luźna, rozpinana bluza pozwoli dziecku na swobodną regulację temperatury ciała poprzez możliwość ubrania „na cebulkę”, a także zapinania lub rozpinania suwaka. Warto pamiętać by ubrania tego typu nie krępowały ruchów malucha, co może powodować jego frustrację i zniechęcać go do aktywności fizycznej.