Akademia dziecięcego rozwoju Edukacja Postaw na naukę od najmłodszych lat

Postaw na naukę od najmłodszych latNauka języka obcego to w dzisiejszych czasach niezwykle ważna kwestia. Znajomość angielskiego umożliwia komunikację z obcokrajowcami, a tym samym zwiększa możliwość na znalezienie atrakcyjnej i dobrze płatnej pracy, a także zapewnia swobodę podróżowania.

Korzyści z wczesnej nauki

Językowe obozy dla dziecka to najlepszy sposób na rozpoczęcie nauki angielskiego. Wprowadzaniu nowych przedmiotów nauki w szkole towarzyszy zawsze stres i niepewność. Ważne, żeby dziecko posiadało już pewne doświadczenie w obcowaniu z językiem. Wczesny kontakt spowoduje obniżenie bariery lęku przed nowym, a percepcja do nauki będzie znacznie większa. Dzieci lepiej przyswajają przedmioty, z którymi są już oswojone.

Nauka przez zabawę

W każdej dobrej szkole dla dzieci nauka angielskiego jest tak samo ważna jak zabawa. Nie jest tajemnicą, że dzieci o wiele lepiej przyswajają wiedzę, kiedy jest ona podana w sposób naturalny, rozrywkowy i nie na siłę. Obozy językowe dla dzieci to w takim samym stopniu zabawa, co i nauka. Celem jest oswojenie dzieci z językiem, przekazaniem podstaw, nauczeniem pierwszych słów, a jednocześnie wywołanie sympatycznych skojarzeń z przedmiotem nauki, tak, by w przyszłości nie stanowił on przykrej konieczności. Wybór obozów językowych zależy od umiejętności dziecka jak również predyspozycji do nauki.