Akademia dziecięcego rozwoju Pokój dziecięcy Jakie łóżko dla dziewczynek wybrać?

Jakie łóżko dla dziewczynek wybrać?


łóżko dla dziewczynek

Dzieci potrzebują od 9 do 12 godzin snu każdej nocy, a dla ich dobrego samopoczucia, ważne jest, aby ta biologiczna i emocjonalna potrzeba była stałym priorytetem. Gdyby tylko dorośli przestrzegali tej samej zasady. Wybór odpowiedniego łóżka i materaca jest kluczem do zapewnienia maluchom odpowiedniego odpoczynku dla funkcjonowania mózgu, odporności, wzrostu, a nawet radzenia sobie ze stresem.

Jaka jest idealna wysokość łóżka dla Twojego dziecka?

łóżko dla dziewczynek

Aby zapewnić maksymalny komfort i odpowiedni wypoczynek, ważne jest, aby wybrać odpowiednią wysokość łóżka dla dziewczynek. Jeśli chodzi o mniejsze dzieci, wysokość powinna wynosić około 25 cm, tak aby nie musiały one z Twoją pomocą wspinać się na łóżko. Nie bój się wspierać samodzielności swojego dziecka mimo jego młodego wieku. Jaka jest idealna szerokość łóżeczka dla dziewczynek? Twoje dziecko rośnie niezwykle szybko, a buty, które kupiłaś mu miesiąc temu, wydają się już nie pasować? Czy to dokładnie Twój przypadek? Jeśli tak, to lepiej zawczasu pomyśleć o finansach i raczej od razu wybrać szersze łóżko dla dziewczynek.

Zawsze będzie wystarczająco przestronne dla Twojej córeczki, nawet jeśli zacznie chodzić do szkoły. Ponadto będziesz w stanie zaoszczędzić trochę pieniędzy, które można zainwestować w miłą rodzinną wycieczkę. Jedną z zalet łóżka dla dziewczynki wykonanego z drewna jest jego konserwacja. Każdy rodzic z pewnością doświadczył sytuacji, w której dziecko – mając brudne ręce – dotykało wszystkiego, co znajdowało się wokół. W przypadku kurzu lub innych zabrudzeń, wystarczy użyć zwilżonej, niewielkiej szmatki, aby odpowiednio je wyczyścić.

Łóżeczka dla dziewczynek – kryteria wyboru

Upewnij się, że wybierasz łóżko, które ma drewnianą, metalową lub mocną plastikową ramę. Każdy materiał oferuje swoje własne zalety, a wybór ramy, która jest wystarczająco wytrzymała, aby utrzymać dziecko (i przetrwać wszelkie sesje skakania po łóżku!) zapewni Ci spokój umysłu o ich bezpieczeństwo. Ważne jest, aby upewnić się, że projekt każdej ramy łóżka, którą wybierzesz, jest bezpieczny do użytku w sypialni Twojego dziecka. Pamiętaj, że Twoje dzieci prawdopodobnie spędzą czas biegając i skacząc dookoła, więc powinieneś wybrać projekt, który unika jakichkolwiek ostrych krawędzi, spiczastych narożników lub wystających elementów wyposażenia.

Gładkie krawędzie i zaokrąglone rogi znacznie zmniejszają ryzyko poważnych obrażeń. Wszyscy wiemy, że małe dzieci mają skłonność do gryzienia i lizania rzeczy, których nie powinny. Dlatego wszystkie łóżka dla dziewczynek powinny być standardowo malowane lub wykańczane przy użyciu nietoksycznych substancji, ale warto o tym pamiętać, by chronić malucha, gdybyś zdecydował się przemalować łóżko w przyszłości. Wybór odpowiedniego materaca dla dzieci jest tak samo ważny jak wybór odpowiedniej ramy łóżka.