Akademia dziecięcego rozwoju Akcesoria dla niemowląt Jak wybrać idealny puder dla dziecka?

Jak wybrać idealny puder dla dziecka?


puder dla dzieci i niemowląt

Puder dla dzieci: pochłania wilgoć, pochłania nieprzyjemne zapachy, łagodzi podrażnienia i zapobiega otarciom. Dlaczego więc budzi takie kontrowersje? Co powoduje, że puder dla niemowląt jest coraz częściej zastępowany innymi produktami pielęgnacyjnymi? Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie takich preparatów?

Dlaczego warto stosować puder dla dzieci?

Skóra dziecka nie jest jeszcze w pełni rozwinięta, a co za tym idzie – charakteryzuje się dużą wrażliwością. Niemowlęta mają znacznie cieńszą skórę niż dorośli. Co więcej, znajdująca się na nim warstwa hydrolipidowa, która ma za zadanie chronić skórę przed czynnikami zewnętrznymi, również nie jest w stanie jej w pełni chronić. Ten stan powoduje, że powierzchnia skóry dziecka łatwo ulega podrażnieniom. Szczególnie wrażliwe są fałdy skórne, pachwiny i okolice intymne, które często są narażone na wilgoć. Świeże powietrze dostaje się do tych obszarów znacznie trudniej z powodu pieluch. Wszystkie te czynniki mogą prowadzić do pieluszkowego zapalenia skóry i pieluszkowego zapalenia skóry. Dlatego delikatna skóra niemowląt potrzebuje dodatkowej ochrony specjalnymi preparatami opracowanymi specjalnie dla ich potrzeb. Do tego typu kosmetyków pielęgnacyjnych należą pudry dla dzieci.

puder dla dzieci

Kiedy stosować puder dla dzieci?

Puder najlepiej stosować po każdej kąpieli i zmianie pieluchy. Bardzo ważne jest dokładne umycie i osuszenie skóry dziecka. Pamiętaj, aby robić to delikatnie, jeśli skóra Twojego dziecka została podrażniona. Najlepiej połóż myjkę na skórze, zamiast ją pocierać. Przed nałożeniem talku usuń ostatnio użyty puder i dokładnie umyj skórę dziecka. Puder nie powinien gromadzić się w fałdach skóry. W przypadku higieny miejsc intymnych dziewcząt staraj się nie stosować go w okolicach ujścia pochwy i ujścia cewki moczowej. Proszek ma tendencję do gromadzenia się między wargami sromowymi. Ten zbrylony proszek może powodować podrażnienie i swędzenie. Talk dla dzieci, choć przeznaczony przede wszystkim do pielęgnacji najmłodszych dzieci, może być skuteczny także w innych sytuacjach. Odpowiednią jego ilość można rozpuścić w wodzie i przygotować kojący żel do mycia ciała. Ten rodzaj leczenia stosowany jest głównie u dzieci i dorosłych z atopowym zapaleniem skóry.

Rodzaje pudrów- sypki i płynny

Zaawansowany płynno-pudrowy produkt dla dzieci, doskonale spełniający funkcję kosmetyku ochronnego. Ponadto – w zależności od preparatu – działa wysuszająco, ściągająco i miejscowo znieczulająco. Zawarte w składzie składniki, takie jak środki znieczulające czy mentol, łagodzą swędzenie oraz łagodzą reakcje alergiczne, obrzęki i stany zapalne. Pudry w płynie dla dzieci warto mieć w domowej apteczce. Oprócz właściwości pielęgnacyjnych to także: Minimalizuje pokrzywkę i inne swędzące stany zapalne. Może również łagodzić objawy półpaśca lub ospy wietrznej. Innym zastosowaniem jest łagodzenie swędzenia po ukąszeniach owadów. Puder dla niemowląt, inaczej talk, to przedmiot służący do codziennej pielęgnacji skóry niemowlaka – czy to przy zmianie pieluszki, czy po kąpieli.