Huśtawki dla niemowląt


huśtawka niemowlęca żółta

Huśtawka dla niemowlaka to bardzo dobra forma zajęcia, kiedy rodzic jest zajęty pracą w domu, jak robienie obiadu czy sprzątanie. Jest to o tyle dobry przedmiot, ze po pierwsze dziecko umieszczone w nim jest bezpieczne, więc nie może zrobić sobie żadnej krzywdy, bo o własnych siłach nie może wydostać się z konstrukcji. Przypięte może spędzić w takiej huśtawce naprawdę wiele czasu. Uwarunkowane jest to przede wszystkim dlatego, że po drugie dziecko naprawdę uwielbia tego typu aktywność. Spokojne bujanie, które oferuje huśtawka dla niemowląt, sprawia, że dziecko się uspokaja i również często usypia, ponieważ przypomina mu to o uczuciu bujania na rękach matki.

Budowa huśtawki niemowlęcej

Huśtawka niemowlęca jest zbudowana w bardzo prosty sposób. Główną częścią jest przede wszystkim nosidełko, w którym umieszczane jest dziecko. Jest to miękka część, aby była jak najwygodniejsza dla małego człowieka. Nad głową dziecka najczęściej umieszczane są różnego rodzaju zabawki wiszące, które oczywiście można zmieniać według upodobań dziecka i rodziców. Cała konstrukcja umieszczona jest na metalowych lub plastikowych nóżkach, które muszą być bardzo stabilne, aby utrzymać ciężar przedmiotu, jak i niemowlęcia.

Ile kosztuje huśtawka niemowlęca?

Cena tego typu huśtawek niemowlęcych waha się między 200 złotymi, a 400, choć niektóre kosztują o wiele więcej. Różnice zależą przede wszystkim od budowy, czyli również bezpieczeństwa urządzenia, więc nie warto na nich oszczędzać.