Akademia dziecięcego rozwoju Pokój dziecięcy Czy warto kupić ochraniacz na łóżeczko dziecięce?

Czy warto kupić ochraniacz na łóżeczko dziecięce?

Ochraniacze na łóżeczko dla dziecka są akcesoriami, które często dodawane są do zestawów pościeli do łóżka niemowlaka. Ich popularność wśród rodziców ma jednak również inne powody – wielu z nich uważa, że ochraniacz tego typu może znacząco zwiększyć poziom bezpieczeństwa dziecka. Czy jest tak w istocie i czy posiadanie ochraniacza jest konieczne? Odpowiedź znaleźć można poniżej.

Ochraniacze, a bezpieczeństwo

ochraniacze na łóżeczkoObecnie produkowane łóżka dla dzieci, nawet bez ochraniaczy, spełniają potrzebne normy bezpieczeństwa. Ich szczebelki ułożone są na tyle ciasno, że ryzyko, iż dziecko włoży między nie głowę, jest bardzo niskie. Ryzyko urazu dziecka w wyniku zderzenia ze szczebelkami też nie jest zbyt wysokie. Specjaliści uważają zresztą, że dziecku, które śpi w łóżeczku z ochraniaczami, należy poświęcać więcej uwagi, nie wiadomo bowiem czy nie przytuli się do ochraniacza i nie zmniejszy sobie przestrzeni do oddychania. Przy podejmowaniu decyzji o zakupie ochraniaczy warto więc kierować się po prostu zdrowym rozsądkiem.

Wartość wizualna

Zaletą ochraniacza dla dziecka jest więc po prostu fakt, że może on zwiększyć estetykę pokoju, co sprawi, że dziecko będzie spędzać czas w przyjemnie wyglądającym pomieszczeniu. Za argumentem ten przemawia fakt, że ochraniacze można znaleźć w wielu różnych wersjach, co sprawia, że łatwo jest rodzicom wybrać taki wzór, który najbardziej im się podoba i najbardziej pasuje do wyglądu pokoju.